קליניקה

(זוהר הנגלה-מקראות גדולות הבהיר, פרשת חקת) : “אמר רבי יוסי: פעם אחת הייתי מהלך בדרך, והיה רבי חיא בני עמי. בעוד היינו הולכים, ראיתי איש אחד שהיה מלקט בשדה עשבים לרפואה. קרבתי אליו ואמרתי לו: בן אדם, מדוע אתה קושר את כל אגודות מיני העשבים בקשר אחד? לא הרים ראשו ולא אמר דבר…. אמרתי לו לרבי חיא בני, אדם או שהוא חירש באוזניו או שוטה או חכם.
אמר לנו: רואה אני שיהודים אתם: ויהודים אומרים עליהם שהם חכמים. לולא הייתי חס עליכם, הייתם מרוחקים מבני אדם, כמצורע שמרחיקים אותו מהכל. לפי שאני רואה שריח עשב אחד היה קרוב אליכם נכנס בגופכם, ותהיו רחוקים מאיש שלושה ימים. אלא אכלו שומי בר אלו ותתרפאו. אכלנו מהשומים המצויים לפנינו, ונרדמנו שטופי זיעה זמן רב. לאחר מכן התעוררנו אמר לנו אותו אדם: אלהיכם עימכם שמצאתם אותי, שהרי רפאתי את גופכם…….אמר לנו: אילו ידעו בני אדם את חכמת כל מה שנטע הקדוש ברוך הוא בארץ, ואת כח כל שנמצא בעולם, היו מכירים כח קונם בחכמה גדולה…..כשבאתי ואמרתי דברים אילו לרבי שמעון, אמר: ודאי אדם חכם היה. ובוא וראה, אין לך כל עשב ועשב שנולד בארץ, שאין בו חכמה גדולה, וכוחו גדול בשמים. בוא וראה מן האזוב, שבכל מקום שרוצה הקדוש ברוך הוא לטהר את האדם, באזוב הוא נטהר. ומה הטעם? כדי שיתעורר כוחו שלמעלה שהופקד עליו. כאשר מתעורר הכח המופקד עליו מבער את רוח הטומאה ונטהר האדם. ועליך אני אומר: ברוך הרחמן שהצילך.​

"נטורופתיה: הדרך הטבעית לבריאות טובה יותר"
והיא כוללת:

ייעוץ תזונתי מותאם אישית

טיפול בצמחי מרפא

טיפול בשמנים אתריים

פרחי בך

הנטורופתיה מלווה אותנו משחר ההיסטוריה, וצועדת אתנו אל עבר העתיד. וכיום ברוב המקרים אף נתמכת מחקרית.
בטיפול הנטורופתי אנו שואפים לעורר את כח הריפוי הטבעי של הגוף.

-ע”י אספקת חומרי מזון הנחוצים לתפקוד התקין של הגוף.
-וכן ע”י הקניית הרגלי חיים מיטביים – אכילה נכונה, פעילות גופנית, ניהול לחצים, וחוסן נפשי.

חשוב לדעת הנטורופתיה יכולה להשתלב עם הטיפול הרפואי ע”י רופא וברוב המקרים אף מומלץ לעשות כן. 

"טיפול נטורופתי מותאם אישית לכל מטופל"

מטרת המפגש הראשון – זהו מפגש היכרות עם המטופל, עם אופיו, עם מיזגו, הבנת מצבו הבריאותי בהתבסס של שאלון רחב היקף. אבחון דרך הלשון, בדיקות דם אחרונות והשוואתם לבדיקות קודמות ואבחנות רפואיות ע”י רופא אם ישנן כאלה. במפגש זה גם נקבעת מטרת הטיפול ע”י המטופל וקביעת תחומי הטיפול. שאיתם נמשיך במפגשים הבאים. 

"שיטות טיפול טבעיות יעילות ובטוחות"

 • תזונה מותאמת אישית

 • צמחי מרפא

 • תוספי תזונה

 • הומאופתיה מודרנית

 • תרגילי נשימה

 • ועוד

טיפולים ייחודיים בקליניקה

 • חיזוק מערכת החיסון.

 • תסמונת מטבולית – סכרת, יתר לחץ דם. שומנים גבוהים בדם…

 • כאבי שרירים ושלד

 • מערכת העצבים – גופנפש – סטרס, חרדה, קשיי שינה, הפרעות קשב וריכוז דיכאון ועוד.

מי אני

נעים מאוד, שמי שמחה מימי עובדי’ה, חוזרת בתשובה נשואה ומתגוררת בירושלים.

תמיד הייתה לי משיכה לתחום הפסיכולוגיה. כבר כחיילת הצטרפתי לקורס בפסיכולוגיה חברתית דרך האוניברסיטה הפתוחה, אך דיי מהר התאכזבתי מאוד משיטת התיאוריות והמודלים שהפסיכולוגיה המערבית מושתת עליהם. ובזה חלום לימודיי הפסיכולוגיה ירד מהפרק.

עם חזרתי בתשובה, התוודעתי ללימודיי פסיכולוגיה יהודית. ועם ההכרה שהתורה מספקת לנו כלים בכל התחומים לאורח חיים נכון. החלטתי ללמוד את תחום הפסיכולוגיה היהודית, שמבחינתי היה שילוב מושלם של לימודי תורה בהיבט הנפשי. למדתי כ-4 שנים בבית הספר לתורת הנפש מיסודו של הרב גינזבורג. ועוד שנה בבית ספר מייסודו של הפסיכיאטר ד”ר אבואלעפיה.

את לימודי הנטורופתיה עשיתי בשלוחת אוניברסיטת דונסבך קליפורניה. ומכללת רידמן עם התמחות בהנחיית קבוצות לאורח חיים בריא והרבולוגיה קלינית (טיפול בצמחי מרפא).אני כבר עם כ- 20 שנות ניסיון בטיפול נטורופתי.

בשנים האחרונות אני מעבירה סדנאות לאורח חיים בריא בתחומים שונים ובמסגרות שונות. 


בקליניקה אני נותנת מענה לנושאים הבאים: 

 • נשים הסובלות מתופעות גיל המעבר. 
 • מערכת חיסון ירודה.  
 • גופנפש. ועוד.

ומאפשרת למטופליי בעזרת הכלים הטיפוליים שרכשתי במשך השנים, לגייס את כוחות הריפוי הטבעיים העצמיים. 

אני מזמינה אותך להצטרף למסע פלאי שיעזור לך להרגיש טוב הרבה יותר .

אני כאן בשבילך, שמחה מימי עובדי’ה

כתובת הקליניקה: רחוב יפו 216 בנין שערי העיר  ירושלי

המלצה

המלצה

שמחה יקרה,

ברצוני להודות לך מקרב לב על שהיית לצידי , ברגעים שהיו לא פשוטים עבורי. הגעתי אלייך עם בעיה שהתעוררה עם אחד מבניי, ולא ידעתי מה לעשות ואיזה כיוון לתפוס.

לשמחתי בסייעתא דשמיא היית שליחה נאמנה לעזור לי לפתור את הבעיה. מצאתי אצלך שילוב נדיר של מקצועיות גבוה ובלתי מתפשרת, עם הבנה אנושית, תמיכה ורצון כנה ואמתי לתת את כולך ולעזור לי. בחסדי השם הבעיה נפתרה, ואין לי מילים איך להודות לך.

אני מאחלת לך מכל הלב, להמשיך להיות בסייעתה דשמיה שליחה נאמנה לעזור לאנשים שמגיעים אלייך.

רחל כהן ירושלים

הגעתי לשמחה מתוך היכרותי איתה, אנחנו גרות בשכנות . מזה זמן שאני עם כאבים חזקים בברכיים, והחלטתי לעשות מעשה ולנסות את הטיפול הנטורופתי. פגשתי מטפלת סבלנית, שיודעת להקשיב, מגלה בקיאות בבעיה שלמה באתי, שמה לב לפרטים. הרגשתי הכי בנוח במהלך הטיפול, אוירה נעימה ויחס אישי ממצד שמחה. הטיפול שקיבלתי מאוד הקל על הכאבים. ושמתי לב שכשאני לא ממש עוקבת אחר ההוראות של שמחה הכאבים חוזרים לי. אני סומכת על שמחה ומאמינה שהיא יכולה לעזור
חנה רוזן ירושלים
דילוג לתוכן